محل تبلیغات شما

 

درود چه  توصیه هایی در مورد  آموزش سئو باید دانست.

  منتشر شده در دوشنبه, 06 شهریور 1396 12:20

نقشه سایت,نقشه سایت XML,سایت مپهمانطور که از اسم این فایل پیداست, نقشه سایت به عنوان یک کروکی از تمامی صفحات و آدرس های سایت شماست که برای دسترسی بهتر موتورهای جستجو,کاربران و مدیران سایت ساخته میشود.در کل Sitemap به دو دسته تقسیم میشود.

دسته اول : با پسوند html ساخته میشود و به صورت مجموعه ای از لینک ها در کنار هم و در یک صفحه به صورت مرتب قرار گرفته اند.کاربر با استفاده از این صفخه به راحتی بین صفحات و لینک ها میتواند جابجا شود.از مزایای دیگر این صفحات کمک به مدیریت سایت برای لینک سازی داخلی در هنگام تولید محتوا میباشد.

دسته دوم : نوع دیگر sitemap با پسوند Xml تولید میشود و در فولدر Root سایت شما آپلود میشود.این مدل از سایت مپ که مخصوص زبان موتورهای جستجو ساخته میشود باعث سرعت گرفتن Index صفحات سایت شما میشود.سایت مپ علاوه بر سرعت بخشیدن به ایندکس صفحات, باعث کمک به شناخت صفحات جدید و در سایت و ایجاد تغییرات در صفحات قدیمی سایت میشود.چنانچه قصد سئو داخلی سایت را داشته باشید باید بدانید که نقشه سایت Xml به عنوان یکی از فاکتورهای سئوی داخلی سایت محسوب میشود.البته بعد از اضافه کردن تقشه سایت نباید توقع افزایش رتبه و بدست آوردن جایگاه بهتر در موتورهای جستجو را داشته باشید.سایت مپ Xml علاوه بر سرعت بخشیدن به ایندکس صفحات برای کمک به شناخت صفحات جدید سایت و یا ایجاد تغییرات در صفحات قدیمی استفاده میشود.در ادامه توضیحات شما را با نحوه ایجاد یک سایت مپ Xml آشنا خواهیم کرد.
   سایت مپ به عنوان یکی از فاکتورهای سئوی داخلی محسوب می شود.
نحوه ایجاد نقشه سایت به زبان موتورهای جستجو sitemap.xml :

همانطور که گفته شد این نوع از مپ تفاوت چندانی با سایت مپ مخصوص کاربر ندارد.سایت مپ Xml با استفاده از یک نمونه کد در سایت های استاتیک ساخته میشود.نحوه نوشتن و ایجاد این کد را در ادامه مشاهده خواهید کرد.

 

<?xml version=”1.0″ encoding=”UTF-8″?>
<urlset xmlns=”http://www.google.com/schemas/sitemap/0.84″>
<url>
<loc>http://labraseo.com/</loc>
<changefreq>always</changefreq>
<priority>1.0</priority>
<url/>
<url>
<loc>http://labraseo.com/seo/google/</loc>
<changefreq>always</changefreq>
<priority>1.0</priority>
<url/>
<url>
<loc>http://labraseo.com/seo/google/</loc>
<changefreq>weekly</changefreq>
<priority>0.5</priority>
<url/> 

برای کمک بیشتر به شما در ایجاد یک سایت مپ Xml برچسب های استفاده شده در خطوط بالا را به زبان فارسی ترجمه کرده تا با کارایی هرکدام از آنها آشنا شوید.

   <urlset xmlns> : با استفاده از این برچسب ایندکس نقشه سایت معرفی میشود.

   <loc> : از این برچسب برای معرفی صفحاتی که قصد دارید موتورهای جستجو آنها را بازبینی کند استفاده میشود.

   <changefreq> :این برچسب بازه زمانی مورد نظر شما برای بازبینی صفجات توسط گوگل را مشخص میکند.این بازه زمانی میتواند به  صورتی همیشگی, هفتگی یا روزانه باشد.

   <priority> : با استفاده از این برچسب میتوانید اهمیت صفحات را برای موتور جستجو تعیین کنید.برای درجه بندی صفحات از نظر اهمیت از اعداد بین 0 تا 1 استفاده میشود.عدد 1 به منظور مهم بودن صفحه از نر شما میباشد.برای همه صفحات عدد یک را در نظر نگیرید این کار تاثیری در بهینه سازی سایت شما ندارد.صفحات سایت خود را بر اساس اهمیت واقعی درجه بندی کنید.

بعد از وارد کردن کدهای بالا, فایل را با پسوند XML ذخیره کرده و آن را در ریشه سایت (Root) بارگذاری کنید.در این مرحله از سئو سایت هم باید صبور باشید و منتظر بررسی و عملکرد از سوی موتورهای جستجو باشید.
نکات مهم برای ساخت یک سایت مپ :

   در صورتی که قصد دارید مقدار غیر واقعی برای برچسب های <changefreq> و <priority> در نظر بگیرید, ما به شما توصیه میکنیم این کار را انجام ندهید.این کار موتورهای جستجو را موظف میکند تا سایت شما را در فاصله زمانی تعیین شده بررسی و آنالیز کند و در صورتی که گوگل متوجه غیر واقعی بودن این مقدار ها شود, سایت مپ شما را مد نظر قرار نخواهد داد.
   2048 کاراکتر حداکثر طول مجاز برای یک آدرس میباشد.
   برچسب <loc> اجباری است و برچسب های <lastmod> و <changefreq> و <priority> به صورت اختیاری هستند.
   فایل Sitemap شما باید روی هاست و پوشه اصلی فایل ها (Root) قرار گیرد.
   دامنه تمام آدرس های موجود در سایت مپ باید یکی باشد.به نظر میرسد که با تنظیم <changefreq> و <priority> میتوان موتورهای جستجو را وادار به بررسی روزانه سایت خود کنید، این کار به هیچ عنوان توصیه نمیشود زیرا اگر گوگل متوجه غیرواقعی بودن آن شود کل فایل نقشه سایت شما را نادیده خواهد گرفت.
ایجاد Sitemap با استفاده از افزونه ها

چنانچه قصد ایجاد یک نقشه سایت Xml در یک سایت داینامیک را داشته باشید, میتوانید از افزونه های بسیاری استفاده نمایید.استفاده از این افزونه ها روند کار شما را بسیار سریعتر و آسان تر میکند و نیازی به کد نویسی نخواهید داشت.در زیر لیستی از افزونه های شناخته شده و پرکاربرد برای ساخت نقشه سایت در سیستم های مدیریت محتوا (CMS) آورده شده است.لیست زیر نمونه‌ای از افزونه‌های ساخت نقشه سایت برای سیستم‌های مدیریت محتوا را در اختیار شما قرار میدهد :

XML Sitemap – Joomla 

 XML Sitemap – WordPress 

 ML Sitemap – ASP.NET 

XML Sitemap – OS Commerce 

    XML Sitemap – Plone 

  XML Sitemap – Drupal 
 آشنایی با فایل ایندکس نقشه سایت

برخی اوقات سایت شما دارای تعداد زیادی از دسته بندی ها و صفحات میباشد.در این مواقع شما به جای یک سایت مپ به چندین سایت مپ نیاز خواهید داشت.نیاز به استفاده از چند نقشه سایت مپ Xml در مواقعی به وجود می آید که سایت شما بیش از شش هزار صفحه آماده ایندکس و یا ایندکس شده دارد و یا امکان دارد حجم نقشه سایت شما بیشتر از 10MB باشد.البته در این مواقع میتوانید با استفاده از الگوریتم gzip حجم فایل مورد نظر خود را کاهش دهید.چنانچه قصد اضافه کردن چند نقشه سایت را داشته باشید, باید فایل هر سایت مپ در یک فایل Sitemap index File قرار گیرد.

<?xml version=1.0" encoding=UTF-9"?>
<"sitemapindex xmlns=">
<sitemap>
<loc>http://www.labraseo.com/sitemap1.xml.gz</loc>
<lastmode>2010-11-07</lastmod>
<sitemap/>
<sitemap>
<loc>http://www.labraseo.com/sitemap2.xml.gz</loc>
<lastmod>2011-01-01</lastmod>
<sitemap/>
<sitemapindex>

 

در انتها پس از ساخت نقشه سایت Xml خود, فایل مورد نظر را با استفاده از سایت های زیر چک نمایید تا از سلامت برچسب های آن اطمینان حاصل کنید.


  XChecker 

      XML Sitemap 

 

همچنین میتوانید در Google Webmaster Tools المان ها و برچسب های سایت مپ خود را چک کنید و از سلامت آنها مطمئن شوید و فایل نقشه سایت خود را با خیال راحت به گوگل معرفی کنید.برای انجام این تست,وارد گوگل وبمستر سایت مورد نظر شده و در منوی Dashboard در سمت چپ بر روی گزینه Crawl کلیک کرده و در زیر منوی آن بر روی گزینه Sitemap کلیک میکنیم.در صفحه جدید باز شده دکمه قرمز رنگی با نام Add/Test Sitemap در سمت راست وجود دارد.با کلیک بر روی این گزینه باکسی باز میشود که در آن میتوانید فایل خود را وارد کنید و بر روی گزینه Test کلیک نمایید تا گوگل فایل سایت مپ شما بررسی نماید.

 

سایت مپ Xml,نصب سایت مپ,نقشه سایت

آیا سایت شما نقشه سایت یا همان sitemap.xml دارد؟

آیا تغییری در ایندکس شدن صفحات خود بعد از معرفی سایت مپ به گوگل مشاهده کرده اید؟

آیا تغییر مثبتی در روند سئوی سایت خود بعد از معرفی سایت مپ مشاهده کرده اید؟

منبع: مقاله ی  نقشه سایت چیست + نحوه ایجاد sitemap در لابراسئو


آموزش تعمیرات لپ تاپ پارسه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی